Klimatizace a stavební úpravy

Pořízení klimatizace vyžaduje určité zásahy do interiéru. Pokud je to možné, počítejte s ní již v projektu stavby nebo rekonstrukce.

Vyberte vhodné místo pro vnitřní jednotku

Vnitřní jednotka se zavěšuje na stěnu místnosti. Počítejte s odvodem kondenzátu. Pokud nejsou prostory dobře přístupné, instaluje se pro něj čerpadlo. U jednoduchých splitových klimatizací je silový přívod napojen do vnitřní jednotky, u těch složitějších je veden do vnější jednotky.

Instalace vnější jednotky

Teplý vzduch se odvádí ven prostřednictvím venkovní jednotky. Je tedy nutné vyvrtat otvor pro propojovací potrubí a kabely. Vnější jednotka se instaluje např. na fasádu, střechu nebo na balkón.

Velký prostor potřebuje více jednotek

Do většího prostoru doporučujeme instalaci více klimatizačních jednotek. Jedná se sice o dražší variantu, má však řadu výhod. Budete mít více zdrojů chlazení, které místnost rychleji ochladí a zajistí lepší obměnu vzduchu. Raději si pořiďte více jednotek s menším výkonem než jednu s velkým. Velkou předností je, že v případě poruchy jedné klimatizace, bude fungovat druhá.

Toto jsou pouze základní informace pro vaši orientaci. Každý dům i objekt je však jiný. Můžete s námi konzultovat konkrétní projekt. Rádi vám poradíme, obraťte se na nás.